Laddar Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

Auktion på slottet

augusti 12

12 augusti 17,00 kommer vi ha en auktion av mattor & möbler.

Visning från 16,30. Schweizeriet kommer att hålla öppet!

Vi bjuder in till traditionella klubbauktioner med en inspirerande, svårslagen blandning för ert hem. Stor samling Orientmattor, över 300 Mattor ska bort. Unik tillfälle för mattälskare. Äkta och Unik samling av persiska mattor: Alla storlek & Färger – Exklusiva & nomader, växtfärgade lammullsmattor med ovanliga mönsterbilder och utföranden. Ex. Agra, Tabriz, Nain, Ghom, kunglig Keshan, Rosé kelimer, Hamadan, Sarouk, Lori… m fl OBS! OBS! OBS! Över 60 st stora mattor 400×300 , 350×250 , 500×320 , 600×400 ska gå under klubban ”Unikt tillfälle för privata , hotellägarna , konferenslokaler , advokatfirmor. ”Mät gärna hemma innan auktionen” Inredning: vintage skänk, skåp, Stolar, Bord, pedistal (Gammalt & Nytt, Antika), Kuriosa , Speglar , Industriellt Präglade möbler, Matbord, fåtöljer – 10-tal mycket hög kvalitet, handslipad, handknutna svensktillverkade kristallkronor… m fl Konstverk: 50-talet samtida konstverk både original & grafik Från Gallerier, konkurs… ex. Original BG Karlsson, Peter Eungen Nilsson, Peter Dahl, original Jan Naliwajko. Original M Hådel, Angelika Wick, KE Höglund, S. Igelström, A. Palmér, A Hultman, R.Hilmersson, Timo Solin, B. Wennström, Pernilla Stappe, B. H. Häverö m fl

Detaljer

Datum:
augusti 12